Jussi palkittiin Pohjois-Suomen jääkiekkopäivillä
12.8.2018 17:06 Uutiset / Jääkiekkojaosto

Vuoden tekijä

Sodankylän Pallo osallistui Torniossa järjestetyille Pohjois-Suomen kiekkopäiville 9 henkilön voimin

Kiekkopäivillä kuultiin luentoja mm seurojen toiminnasta ja kehittämisestä, suomalaisen urheilun ja jääkiekon tilasta sekä tulevaisuuden näkymistä. Puhujina mm. Olympiakomitean urheilijajäsen Emma Terho ja U16 maajoukkueen päävalmentaja Petri Karjalainen.

Kiekkopäivillä palkittiin Sodankylän Pallon vuoden tekijänä Jussi Mattanen.

Jussi astui kauden alla suuriin saappaisiin edustusjoukkueen joukkueenjohtajaksi. Jussi otti homman haltuunsa ja lähti kehittämään joukkueensa ja seuran toimintaa, huomioiden hienosti myös juniorit. Jussi on myös omalta osaltaan ollut tuomassa seuran näkyvyyttä uudelle tasolle.

SoPa onnittelee Jussia!   
Lisää uutisia
Sodankylän Pallo ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat