Liity Sodankylän Pallon Kannustajiin
14.1.2016 10:52 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Liity Kannustajaksi ja tue Sodankylän Pallon junioritoimintaa


Arinan omistajat voivat osallistua pohjoissuomalaisen juniori- ja nuorisoliikunnan tukemiseen liittymällä Sodankylän Pallo ry:n Kannustajaksi Omalla S-kanavalla. Seuralle maksettava Kannustajat – tukipotti määräytyy sen mukaan, kuinka paljon seura kerää Kannustajia ja Kannustajat Bonusta. Seuran kannattaminen ei vähennä henkilökohtaisia Bonuksia, vaan kyseessä on seuroille maksettava lisätuki.

Seura voi saada Kannustajaksi kenet tahansa Osuuskauppa Arinaan kuuluvan omistajatalouden pääjäsenen. Pääjäsenen tunnistaa siitä, että hän saa asiakasomistajapostin nimellään kotiin. Kannustajaksi ilmoittautuneen saamaa Bonusta vastaava summa ohjautuu seuran tukipottiin koko vuoden ajalta. Seuralle (Sodankylän Pallo) maksetaan Kannustajat – tukea vuoden 2016 aikana Kannustajaksi ilmoittautuneiden Arinan omistajatalouksien keräämän Bonuksen perusteella.

Lue lisää osoitteesta Arina.fi


Näin liityt Sodankylän Pallon Kannustajaksi:

 1. Kirjaudu Omalle S-kanavalle
  1. S-kanavalta S-tunnuksella (s-kanava.fi/kirjaudu) tai
  2. S-Pankin verkkopankista kohdasta Oma S-kanava
 2. Linkki S-kanavalle tässä

 3. Siirry Omalla S-kanavalla välilehdelle Osallistu ja vaikuta
 4. Klikkaa kuvaketta Liity Kannustajaksi
 5. Valitse tuettavien yhteisöjen/seurojen listasta se seura, jolle maksettavaa tukea sinä haluat Kannustajana kasvattaa
 6. Päivitä samalla myös yhteystietosi
 7. Klikkaa Päivitä tiedot -painiketta

   
Lisää uutisia
Sodankylän Pallo ry
Kategoriat